CD Sunrise- króka subiektywna recenzja

Forum "Fishing Center" jest przeznaczone wyłącznie dla pasjonatów, miłośników i użytkowników ręcznie montowanych, najwyższej światowej klasy wędzisk. Służy do dyskusji, porównań, wymiany doświadczeń i informacji na temat użytkowania, zastosowania, montażu, wyboru i zakupu "klasowych" wędzisk.
Zapraszam do uczestnictwa zarówno posiadaczy tych wędzisk, jak i wędkarzy, którzy chcą je zakupić i użytkować. Jeżeli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o blankach, konstrukcjach, komponentach, sposobach i technice montażu, zastosowaniu i najwyższych walorach użytkowych tych wędzisk - to forum jest właśnie dla Ciebie!
Zachęcam do dyskusji.

Moderator: Ireneusz Matuszewski

CD Sunrise- króka subiektywna recenzja

Postautor: waldemar marczuk dodano: pt maja 11, 2007 10:40

Kijek zbudowany na blanku BLMDM2114ML (kto to wymyślił???), jeszcze zimą 2005.
Długość 2,90 m c.w. 6-24g. Aklcja szybka, ugięcie szczytowe. Uzbrojenie SiC Fuji.
W założeniu miał to być kijek, na większe rzeki pstragowe, typu Bóbr, czy San.
Nad Kwisą nie sprawdził się :( . Chociaż główną przyczyną była moja irracjonalna niechęć, do rozstawania się z Lamiglasem X86MTS
Pierwszy prawdziwie bojowy test przeszedł jednak nad Odrą, w maju a.d.2007.
Zdecydowałem się, przy tym, NIE ZABRAĆ :wink: mojego ulubionego Lamiglasa .
Po prostu "skazałem się" :wink: , na łowienie TĄ wędką, w zestawie z Infinity Q3000.
Generalnie łowiłem przynętami, w zakresie od Meppsa Aglia_TW nr 1, poprzez horneta 4, do boleniowych Gloogów, oraz 6-cm ripperów, na głowkach o masie 10-12g.
Ryby chciały wspólparcować. Co prawda nie kolosy ale zawsze. :roll: Przedział długości ryb pomiędzy 50 - 75 cm w boleniach, szczupaczkach, kleniach i 1 sandaczu, pozwalał na poczynienie obserwacji dot. zachowania się wedki.
Dynamika blanku pozwala na wyrzuty, nawet lekkich 3-4 gramowych przynęt, na znaczne odległości.
Boleniowy Gloog fruwa już znacznie dalej :o .
Przy zmianie żyłki (0,22 Sufix), na plecionkę (PP 15lb test) rzuty, czego nie rozumiem :oops: , uległy dość znacznemu wydłużeniu.
Zacinanie.
Nie zwykłem zacinać pełnym przedramieniem. Wędka, z założenia, miała umozliwiać zacinanie (pstrągów) z nadgarstka.
Tak też się dzieje.
Każde trącenie przynęty, doskonale wyczuwalne w dłoni, kwitowałem lekkim zacięciem nadgarstkiem i po chwili przyjemny ciężar pusował na wędce. Pustych zacięć nie miałem.
Hol.
Właściwie nie wiem co napisać. Praktycznie wystarczało przytrzymanie wędziska w górze, napięcie linki a ryba sama przypływała do ręki.
W trakcie mocniejszych zrywów blank, równomierną linią, przechodził w głębsze ugięcie.
I niech nikogo nie myli oznaczenie ML, w opisie blanku.
To mocny a jednoczesnie czyły i dynamiczny kijek, pozwalający na stosowanie szerokiego zakresu przynęt i wyholowanie ryb znacznie większych niż złowione przeze mnie. :lol:
Myślę, że przy rybach, rzędu 5-6 kg pracowałby już całą swoją długością.
Spady.
Na 14 brań przyzwoitych (jak na krajowe warunki) ryb nie zanotowałem żadnego spadu.
Jednie sandaczowi, pozwoliłem się wyhaczyć, z uwagi na okres ochronny.
Zresztą wszystkie ryby objęła podobna amnestia.
Podsumowanie.
Długo wahałem się nad zamówieniem tej wędki. Nie ukrywam, że bardziej skłaniałem się, ku blankom Talona i Lamiglasa.
Po konsultacji z Panem Irkiem M. zdecydowałem się na ten blank.
Nie żałuję. :)
Wędka spełnia wszelkie założenia jakie miała spełniać mimo, że była przeznaczona na nieco inne wody.
W tej chwili jest moim NR1 wielkorzecznego spinningu.
Bez zająknięcia... DZIĘKUJĘ PANIE IRKU :D :D
Ostatnio zmieniony wt cze 02, 2009 12:39 przez waldemar marczuk, łącznie zmieniany 1 raz
waldemar marczuk
 
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 05, 2005 12:15
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: petrus3 dodano: sob maja 12, 2007 12:43

Uffff !!!!!!!
A już myślałem, że powiesz, że Jaxon jest lepszy........ :lol: :lol: :lol:
petrus3
 
Posty: 21
Rejestracja: pt kwie 15, 2005 17:25
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: sob maja 12, 2007 14:12

Witam Panie Waldku,

Bardzo się cieszę, że kij się sprawdza. Dziękuję za recenzje.

Pozdrawiam,.
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Małe uzupełnienie

Postautor: waldemar marczuk dodano: ndz lut 10, 2008 19:18

W związku z zapytaniami, dotyczącymi tego zdania: cyt:
"Nad Kwisą nie sprawdził się :cry: ",
wyjaśniam, że miałem tu na myśli odcinki rzeki, powyżej m. Zebrzydowa.
Tu lepiej sprawdzał mi się kijek, długości do 2,70m
waldemar marczuk
 
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 05, 2005 12:15
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Wróć do Wędkarstwo - Klasowe wędziska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości