Wędka pod bolenia

Forum "Fishing Center" jest przeznaczone wyłącznie dla pasjonatów, miłośników i użytkowników ręcznie montowanych, najwyższej światowej klasy wędzisk. Służy do dyskusji, porównań, wymiany doświadczeń i informacji na temat użytkowania, zastosowania, montażu, wyboru i zakupu "klasowych" wędzisk.
Zapraszam do uczestnictwa zarówno posiadaczy tych wędzisk, jak i wędkarzy, którzy chcą je zakupić i użytkować. Jeżeli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o blankach, konstrukcjach, komponentach, sposobach i technice montażu, zastosowaniu i najwyższych walorach użytkowych tych wędzisk - to forum jest właśnie dla Ciebie!
Zachęcam do dyskusji.

Moderator: Ireneusz Matuszewski

Wędka pod bolenia

Postautor: Radosław Sikorski dodano: sob gru 06, 2014 21:03

Witam
moja sytuacja wygląda tak, iż poszukuję blanku, którym będę łowił bolenie, tylko i wyłącznie bolenie. Ma on obsługiwać przynęty typu smukły tradycyjny boleniowy wobler od 5cm do 7cm ( od 5 do 10g) i smukłe wahadłówki typu makrela max 14gram. Cięższej przynęty nie założę a łowić będę tradycyjnie z powierzchni i tuż pod powierzchnią szybko prowadząc przynętę, często w bardzo wartkim nurcie. Dlatego chcę, aby wędka nie kładła się pod woblerem. Używać będę tylko i wyłącznie żyłek od 0,18 do 0,22mm. Przynęty pomimo małej masy 5 gram mają latać bardzo daleko, więc chyba sprzyjać temu będzie długość wędziska w okolicach 2,90 - 3m. Nie chcę wędki szybkiej, ma amortyzować uderzenie bolenia. Nie potrzebuję zapasu mocy, ryby poławiam nieduże, najczęściej przedział 50-70cm. Proszę o poradę.
Radosław Sikorski
 
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 07, 2012 12:11

Re: Wędka pod bolenia

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: pn gru 08, 2014 14:06

Witam,
Pod podane przynęty w zupełności wystarczy wędzisko o mocy 12lb. Proponuję zastosować blank Batsona IST1143F lub nieco szybszy XST1143F. Odległości rzutu będzie sprzyjać zastosowanie przelotek Fuji w systemie KR.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Wędkarstwo - Klasowe wędziska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron