UL

Forum "Fishing Center" jest przeznaczone wyłącznie dla pasjonatów, miłośników i użytkowników ręcznie montowanych, najwyższej światowej klasy wędzisk. Służy do dyskusji, porównań, wymiany doświadczeń i informacji na temat użytkowania, zastosowania, montażu, wyboru i zakupu "klasowych" wędzisk.
Zapraszam do uczestnictwa zarówno posiadaczy tych wędzisk, jak i wędkarzy, którzy chcą je zakupić i użytkować. Jeżeli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o blankach, konstrukcjach, komponentach, sposobach i technice montażu, zastosowaniu i najwyższych walorach użytkowych tych wędzisk - to forum jest właśnie dla Ciebie!
Zachęcam do dyskusji.

Moderator: Ireneusz Matuszewski

UL

Postautor: Wojciech Szafrański dodano: pt sie 12, 2005 22:51

Pomiędzy nie zawsze udanymi wypadami nad Wisłę w poszukiwaniu dużych ryb,lubię od czasu do czasu zapolować na okonie np.na stojącej wodzie licznych w mojej okolicy starorzeczy Wisły i Bzury.Przynęty to tzw.paprochy 1-3gr.najmniejsze woblery i obrotówki 00,0do nr.1.Jaki sprzęt polecą specjaliści od klasowych wędzisk do tego typu połwów w dobie wszechobecnej mody na tzw.wklejanki.Myślę,że optymalna długośc wędziska to max.2,40m.
Wojciech Szafrański
 
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 09, 2005 16:51
Lokalizacja: Janów 38b 05-088 Brochów

Postautor: Ireneusz Klag dodano: ndz wrz 04, 2005 17:12

witaj Wojtku. co prawda nie jestem specjalistą ale postaram się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat dwóch kijów, których używam do tego typu połowów.
pierwszy z nich to kij zbudowany na blanku (2S56LF) 1/16-5/16 oz, 4-8 lb
drugi (do nieco cięższego ale wciąż lekkiego łowienia) to 3S60MF 3/16-5/8 oz i mocy 8-12 lb.
oba kije zbudowane są na blakach St.Croix.
jedyną (być może) niewygodą, ale i zaletą jest fakt, iż są jednoczęściowe.
w ofercie znajdziesz wiele kijków UL w podanej przez Ciebie długości tak w jednym, jak i w dwóch składach.
Ireneusz Klag
 

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: pn wrz 05, 2005 18:24

Witam,
Z oferty FC mogę zaoferować następujące blanki:
Batson ISP842F 2cz. 2,13m. cw.2-9g. 6-10lb. mod/fast 220,00.-
Talon 7'0"LF2 2cz. 2,13m. cw.7-14g. 4-8lb. fast 360,00.-
Z blanków dłuższych proponuję Batsona
IST1081F 2cz. 2,70m. cw.2-10g. 4-8lb. mod/fast 240,00.- z grafitu RX7 lub jego odpowiednik z grafitu RX6 za 120 zł.
Powyższe blanki są dostępne od ręki.
Z blanków wyższej klasy mogę polecić Gatti SRX800-2M cw.2-9g 500,00.-
Ten blank będzie dostępny w połowie pażdziernika.
Pozdrawiam
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Wędkarstwo - Klasowe wędziska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron