ISB782

Forum "Fishing Center" jest przeznaczone wyłącznie dla pasjonatów, miłośników i użytkowników ręcznie montowanych, najwyższej światowej klasy wędzisk. Służy do dyskusji, porównań, wymiany doświadczeń i informacji na temat użytkowania, zastosowania, montażu, wyboru i zakupu "klasowych" wędzisk.
Zapraszam do uczestnictwa zarówno posiadaczy tych wędzisk, jak i wędkarzy, którzy chcą je zakupić i użytkować. Jeżeli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o blankach, konstrukcjach, komponentach, sposobach i technice montażu, zastosowaniu i najwyższych walorach użytkowych tych wędzisk - to forum jest właśnie dla Ciebie!
Zachęcam do dyskusji.

Moderator: Ireneusz Matuszewski

ISB782

Postautor: Sławek Oppeln Bronikowski dodano: pn sie 08, 2005 11:00

Witam.
Od chwalenia się zacznę..Otóż wczoraj , przed wieczorem chwyciłem na Sulejowie suma wzrostu ok. 170, wagi ok.22-25 kg.Posiłkowałem się przy tym kijem zbudowanym na blanku ISB782. Był to klasyczny przyłów.Dziobałem sobie koguciarstwem dno,mamiąc sandacze,a tu taka niespodzianka .. Kij poradził sobie bez problemu.Mam wiele Batsonów.Praktycznie z długości 6"6 całą gramaturę.Ten jest chyba naj fajniejszy w użyciu.I najczęściej nim łowię.
Wędki składam sobie od jakichś 10 lat. Bardzo jestem kontent , że ten segment rynku , za sprawą FC zaistniał szerzej w Polsce ..Że w powodzi dalekowschodniego chrustu , w potopie tandety pojawiło się zbawcze światełko.No, może jeszcze trochę potrwać nim rod building upowszechni się..Ale już nie wklejankowa pustynia , promocja i bojowe napisy.I nie muszę wlec wszystkiego od Schneidera.136 km zamiast 12000..I ceny porównywalne z tamtymi.Bez $ po15 pln.Nie zakładam że jakiś wyjątkowy w swoim hobby jestem.Ale wiem , ile znaczą dobre i pewne klamoty..
Sławek Oppeln Bronikowski
 
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 22, 2005 18:20
Lokalizacja: Łódż

Na kanwie tekstu Sławka

Postautor: waldemar marczuk dodano: pn sie 08, 2005 13:01

Panie Irku, na kanwie tekstu Sławka ma pytanie.
Jaka jest różnica pomiędzy blankiem ISB844 a IMB844.
Parametry ich są właściwie takie same.
Może są przeznaczone do różnych zastosowań?
waldemar marczuk
 
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 05, 2005 12:15
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: pn sie 08, 2005 19:27

Witam,
Dziękuję za dobrą opinię i gratuluję ładnego sumka. Ile trwał hol i jaka była linka?
Blanki ISB844 i IMB844 różnią się od siebie zdecydowanie. Aby zobrazować różnicę, należy przeprowadzić analizę wszystkich parametrów tych blanków.
ISB844 - #szczytówki 5,5 # dolnika 0.600 waga 2,64 oz. linka 10-20 lb.
IMB844 - #szczytówki 6.0 # dolnika 0.615 waga 2,78 oz. linka 12-20 lb.
Teraz wszystko dokładnie widać. ISB844 ma mniejszą średnicę szczytówki i dolnika, ma niższą wagę i ma mniejszy dolny zakres mocy linki. Pierwszy to seria Spinn Bass, drugi to Magnum Bass. Mając takie zestawianie parametrów można wywnioskować, że ISB jest blankiem o ugięciu bardziej przesuniętym do przodu(szczytowy), delikatniejszym i bardziej subtelnym. IMB jest blankiem grubszym, o ugięciu przesuniętym w stronę środka, mocniejszym i przeznaczonym do "ciężkiej roboty".
Pozdrawiam
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: petrus3 dodano: pn sie 08, 2005 21:20

Sławku,

A spróbuj Batsona RX7 serii hot shot np.HS1025F......tym to Kursk można by było na powierzchnię wyholować.
:shock:
pozd.
petrus3
 
Posty: 21
Rejestracja: pt kwie 15, 2005 17:25
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Sławek Oppeln Bronikowski dodano: wt sie 09, 2005 09:21

Dziękuję za zainteresowanie.
Wąsaty włóczył mnie po karczowisku ok.trzech kwadransów.Rzyć uratował mi długi 80 cm.przypon.Zyłka zza morza ~6kg.Mam fotografie,ale tutaj chyba nie da się ich pokazać..I chyba był nieco cięższy,porównywałem w prasie kolorowej wędkarskiej proporcje zgłaszanych ryb.No,mam nadzieję złowić go jeszcze kiedyś.
Zaś ,co do mocniejszych kijaszków..
Kupiłem sobie dawniej blank IC747-3.Tak z ciekawości..Odziałem go w niezbędne elementy .I co ? Mam wędkę na krokodyle..Na bardzo dużej fali;do 50 g gum kogutów i gum,podlewanych wahadeł , może być.Ale przyjemność łowienia nikła.A i rybostan coraz bardziej cherlawy w naszych wodach.Na morze z nim..
Robię teraz wędkę żonie. Na St.Croix do 3/16.Na okonie z łódki.Pełne ugięcie,jak nigdyś Suecia,cięta,z mahoniową rękojeścią.Omotki błękitne,skuwki brąż..Żonę ma się jedną.Dobrą żonę oczywiście...
Sławek Oppeln Bronikowski
 
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 22, 2005 18:20
Lokalizacja: Łódż


Wróć do Wędkarstwo - Klasowe wędziska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron