Malowanie

Forum "Fishing Center" jest przeznaczone wyłącznie dla pasjonatów, miłośników i użytkowników ręcznie montowanych, najwyższej światowej klasy wędzisk. Służy do dyskusji, porównań, wymiany doświadczeń i informacji na temat użytkowania, zastosowania, montażu, wyboru i zakupu "klasowych" wędzisk.
Zapraszam do uczestnictwa zarówno posiadaczy tych wędzisk, jak i wędkarzy, którzy chcą je zakupić i użytkować. Jeżeli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o blankach, konstrukcjach, komponentach, sposobach i technice montażu, zastosowaniu i najwyższych walorach użytkowych tych wędzisk - to forum jest właśnie dla Ciebie!
Zachęcam do dyskusji.

Moderator: Ireneusz Matuszewski

Malowanie

Postautor: m i f e k dodano: pt lip 01, 2005 20:46

:D

Z nieco innej beczki...

Zastanawiam się nad pomalowaniem nowego blanku w .... pewne kolory lub kolor... Pytanie jak Wasze, a szczegolnie Twoje Irku, doświadczenia z malowaniem blanku. Gra warta świeczki. czym malować żeby lakier nie odpryskiwał... Czy w ogóle można malować????

Pozdrawiam

mifek
m i f e k
 
Posty: 37
Rejestracja: pn maja 16, 2005 16:03
Lokalizacja: Szczecin

malowanie

Postautor: Piotr Pokrywka dodano: ndz lip 03, 2005 17:39

Witam Mifek
Podzielę się z Tobą doświadczeniem w tym temacie. Pomalowałem kiedyś swoją wklejankę Micro Bite czarną akrylową samochodową farbą kupioną w mieszalni lakierów. Jest naprawde elastyczna i powinna wytrzymać troche. Moim kijem łowie już ponad sezon i wszystko jest wporządku. Nie wiem co na to powiem pan Irek ale mi się to na razie sprawdziło. Malowałem kija aerografem po uprzednim zeszlifowaniu starego lakieru i odtłuszczeniu blanku. Nie wiem jak długo to wytrzyma ale warto spróbować.
Pozdrawiam
Piotrek Pokrywka
Piotr Pokrywka
 
Posty: 18
Rejestracja: pt kwie 15, 2005 10:31
Lokalizacja: Stalowa Wola

Postautor: m i f e k dodano: ndz lip 03, 2005 19:16

Piotrze Wielkie Dzięki za info.

Na razie się nie pali bo moje zapędy sprzętowe został z powodów finansowych poważnie ostudzone, ale rad będę czytając wypowiedz zbrojarz :D

Pozdrawiam

mifek
m i f e k
 
Posty: 37
Rejestracja: pn maja 16, 2005 16:03
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: pn lip 04, 2005 17:52

Witam,

Istnieją dwie matody lakierowania blanków: przez natrysk lub przez zanurzenie blanku w werniksie. Obydwie metody są kosztowne i wymagają dopowiedniego sprzętu.
Znane mi są dwie metody "domowe" lakierowania blanku. Pierwsza, to nałożenie pędzlem warstwy lakieru i powieszenie blanku pionowo. O drugiej metodzie dowiedziałem się niedawno od jednego z klientów. Znalazł tę metodę gdzieś w internecie. Można powiedzieć, że to metoda przez zanurzenie, przy wykorzystaniu małej ilości lakieru.
Potrzebna jest do tego plastikowa butelka po napoju i gumowa rękawiczka. Butelkę trzeba przeciąć w połowie w poprzek. Na szyjkę nałożyć palec od rękawiczki tak, aby wszystko było szczelne. Trzeba przebić gumę w miejscu otworu w szyjce. Trzeba zabezpieczyć otwory w blanku, aby werniks nie dostał się do środka blanku i wcisnąć początek blanku w przebity otwór w gumie. Ustawiamy wszystko w pionie, obcięta butelka szyjką do dołu. Od góry nalewamy werniks. Lakier jest w butelce, ale nie wylewa się, ponieważ wszystko uszczelnia guma. Teraz należy przesunąć blank w górę i cały pokryje się lakierem. Trzeba go powiesić w pionie, aby nadmiar lakieru spłynął z blanku. Po przesunięciu blanku przez "gumową mębranę" zatyka się otwór w gumie i przelewa pozostały lakier z powrotem do naczynia.
W obu przypadkach polecam werniks Gudebroda. Jeżeli chcesz uzyskać kolor, werniks można zabarwić barwnikiem do farb akrylowych.
Pozdrawiam

ps. Mifek, dziękuję za piękne zdjęcia tylko gdzie te ryby?!
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

:)

Postautor: m i f e k dodano: pn lip 04, 2005 23:19

:o :o

Wielkie dzięki za cenne informacje. Na pewno się przydadzą choć przyznam szczerze, że blank który chciałem malować nagle okazał się być w akceptowalnym przeze mnie kolorze :>

Irku! Jeśli chodzi o ryby to .. no cóż.... Gdyby były ryby to bym sobie tak mocno głowy nei zawracał konstruowaniem CUD WĘDKI co to będzie łowiła rybki, których jak się okazuje po prostu nie ma!....

O!

a tak na marginesie nie wiem jak u Was w 100licy, ale w Wiosce Z Tramwajami ;), a konkretnie w Odrze jest taka przyducha, że dzieciaki raki i miętusy łapkami z brzegu zbierają!!!!!! normalnie MASAKRA!!!!!

Póki się jeszcze nie ugotowałęm Pozdrawiam i WIELKICH ryb życzę ;)
m i f e k
 
Posty: 37
Rejestracja: pn maja 16, 2005 16:03
Lokalizacja: Szczecin


Wróć do Wędkarstwo - Klasowe wędziska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron