Kręgosłup blanku

Forum "Fishing Center" jest przeznaczone wyłącznie dla pasjonatów, miłośników i użytkowników ręcznie montowanych, najwyższej światowej klasy wędzisk. Służy do dyskusji, porównań, wymiany doświadczeń i informacji na temat użytkowania, zastosowania, montażu, wyboru i zakupu "klasowych" wędzisk.
Zapraszam do uczestnictwa zarówno posiadaczy tych wędzisk, jak i wędkarzy, którzy chcą je zakupić i użytkować. Jeżeli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o blankach, konstrukcjach, komponentach, sposobach i technice montażu, zastosowaniu i najwyższych walorach użytkowych tych wędzisk - to forum jest właśnie dla Ciebie!
Zachęcam do dyskusji.

Moderator: Ireneusz Matuszewski

Kręgosłup blanku

Postautor: Paweł Szymański dodano: sob cze 25, 2005 15:19

Mam problem z wyznaczeniem kręgosłupa blanku "metodą naginania"Mam do uzbrojenia czteroskład , którego szczytówka ma więcej niż jeden kręgosłup( tak mi się wydaje) natomiast część najgrubszą trudno wygiąć aby prawidłowo wykonać badanie.Jak rozwiązać ten problem?Słyszałem o alternatywnej metodzie polegającej na odszukaniu najgrubszej części blanku metodą nazwijmy "grawitacji"Dodam , że posiadam blank LOOPa z wyższej półki i spodziewałem się że producent wyznaczył miejsce mocowania przelotek , a ponoć w najnowszych blankach spin powinien być wyznaczony "komputerowo" Help!
Paweł Szymański
 
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 25, 2005 07:04
Lokalizacja: Ostrów Maz

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: pn cze 27, 2005 18:58

Witam,

W wielu szczytówkach zdarza się, że wyczuwalne są dwa kręgosłupy. To jest wynik procesu technologicznego. To nie jest nieprawidłowe. Jako bazę do ustawienia blanku należy przyjąć splin bardziej miękki. Splin na dolnym składzie blanku proszę spróbować wyznaczyć przy złożeniu go z następnym elementem. Jeżeli Pan sobie nie poradzi, proszę dostarczyć blank do pracowni. Chętnie pomogę. Komputerowe wyznaczanie splinu i rozmieszczenia przelotek to wyłącznie reklamowy chwyt. Identyczna sytuacja jak z komputerowym badaniem wzroku. Najpierw komputer, potem okulista.

Pozdrawiam
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Wędkarstwo - Klasowe wędziska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości