Alternatywa

Forum "Fishing Center" jest przeznaczone wyłącznie dla pasjonatów, miłośników i użytkowników ręcznie montowanych, najwyższej światowej klasy wędzisk. Służy do dyskusji, porównań, wymiany doświadczeń i informacji na temat użytkowania, zastosowania, montażu, wyboru i zakupu "klasowych" wędzisk.
Zapraszam do uczestnictwa zarówno posiadaczy tych wędzisk, jak i wędkarzy, którzy chcą je zakupić i użytkować. Jeżeli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o blankach, konstrukcjach, komponentach, sposobach i technice montażu, zastosowaniu i najwyższych walorach użytkowych tych wędzisk - to forum jest właśnie dla Ciebie!
Zachęcam do dyskusji.

Moderator: Ireneusz Matuszewski

Alternatywa

Postautor: m i f e k dodano: wt maja 31, 2005 19:39

Irku szukam alternatywnego rozwiązania dla blanku / wędki jak poniżej.
3C710HF (AC710HF)
Chodzi oczywiście o St. Croix. Natomiast w chwili obecnej szukam jakieś alternatywy, zamiennika z Twojej stajni. Może jakiś batsonik. Może coś inego. Liczę na Twoje sugestie. Generalnie marzy mi sie blank / kijek o dość dużym zakresie obsługiwanych przynęt z raczej dośc deliktaną szczytówka - niegubiącą ryb. Długość docelowa hymmmm powiedzmy, że cos między 7' a niepełne 8'. Czyli tak 2,10-2,40m. Max przynęty miotane z owej zabaweczki to Rapala SSR CD (nieco ponad 70 gram). Minimalne... tyle ile się da. Choc bez przesady na ogół mam ze sobą dwa kijaszki. W zasadzie to bardziej mi zalezy na tym by kijek dobrze trzymał ryby - nie tylko te powyżej 3 - 4 kilo ale i te mniejsze - codzienne ;).
Wydaje mi się, że chyba dorosłem już do kijka jednoczęsciowego. ew dopuszczalne dzielenia kija w mało wrażliwym miejscu czyli np na dolniku gdzieś około mocowania kołowrotka. Z tego co wiem robiłeś już takowe rozwiązanie i posiadacz wędki jest wyjątkowo zadowolony.

Póki co to tyle... Ciekaw jestem tego co wymyślisz / zaproponujesz...
m i f e k
 
Posty: 37
Rejestracja: pn maja 16, 2005 16:03
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: wt maja 31, 2005 20:45

Witaj,
Pozwól, że wrócimy do tematu w najbliższy poniedziałek. Wyjeżdżam na kilka dni.
Pozdrawiam.
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

:)

Postautor: m i f e k dodano: wt maja 31, 2005 21:16

OKEY nie ma najmniejszego problemu. Aż tak straszniwe mi się nie pali... dodam tylko, że chodzi mi oczywiście o kijek pod CASTING. Uzbrojenie FORECAST
m i f e k
 
Posty: 37
Rejestracja: pn maja 16, 2005 16:03
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: pn cze 06, 2005 17:30

Witaj,
Nie rozumiem Twojego pytania. Szukasz wędki o cw. 70 gram do łowienia tak dużymi Rapalami kilogramowych szczupaków? Nie jestem w stanie nic zaproponować. Takie wędki nie istnieją.
Pozdrawiam.
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

:)

Postautor: m i f e k dodano: pn cze 06, 2005 19:03

Nie no tak może nie do końca... Chciałbym zbudować wędzisko do raczej cięzkich przynęt ale o stosunkowo niskim minimalnym zakresie uzytkowym linki. Nie wiem jak sie to ma w konkretnych kijach bo i brak mi trochę doświadczenia. Zastanawiałem się może nad 2 oz wild riverem. choć anim go nie obejrzę cięzko mi będzie coś dokładniej powiedzieć...
m i f e k
 
Posty: 37
Rejestracja: pn maja 16, 2005 16:03
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: pn cze 06, 2005 19:17

Właśnie dlatego ponowiłem zaproszenie do pracowni. Weźmiesz do ręki 160 modeli blanków i wszystko będziesz wiedział.
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

ehhhh

Postautor: m i f e k dodano: pn cze 06, 2005 21:12

Widzisz Irku, gdyby to tylko było takie proste i możliwe to już dawno bym się pojawił na Twych włościach. Na razie neistety musze troche po teoretyzować i sprobować wybrać coś na bazie doświadczeń innych ew na bazie wedek juz zrobionych ktore moge juz obejrzeć... Tu wielki ukłon w strone Guza> thx man!!!
m i f e k
 
Posty: 37
Rejestracja: pn maja 16, 2005 16:03
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: wt cze 07, 2005 17:23

Guza to znaczy.....?
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

:)

Postautor: m i f e k dodano: wt cze 07, 2005 17:37

dzięki wielkodusznosci Daniela Dane mi będzie obejrzeć Zbrojonego rpzez Ciebie Wild Rivera do 2 oz. Z różnych względów rozważam uzbrojenie takowego blanku pod casting... A jeśli chodzi o batsony to widziałem blank któy kupił Daniel Tanona w Twojej pracowni(chyba) i gdy tylko go ubroi to bede sie decydowal na batsona... ale najpierw musze zobaczyc to wyjdzie z tego do 21 gram


pozdrawiam mifek
m i f e k
 
Posty: 37
Rejestracja: pn maja 16, 2005 16:03
Lokalizacja: Szczecin


Wróć do Wędkarstwo - Klasowe wędziska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron