Gatti

Forum "Fishing Center" jest przeznaczone wyłącznie dla pasjonatów, miłośników i użytkowników ręcznie montowanych, najwyższej światowej klasy wędzisk. Służy do dyskusji, porównań, wymiany doświadczeń i informacji na temat użytkowania, zastosowania, montażu, wyboru i zakupu "klasowych" wędzisk.
Zapraszam do uczestnictwa zarówno posiadaczy tych wędzisk, jak i wędkarzy, którzy chcą je zakupić i użytkować. Jeżeli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o blankach, konstrukcjach, komponentach, sposobach i technice montażu, zastosowaniu i najwyższych walorach użytkowych tych wędzisk - to forum jest właśnie dla Ciebie!
Zachęcam do dyskusji.

Moderator: Ireneusz Matuszewski

Gatti

Postautor: Mariusz Lewandowski dodano: czw kwie 21, 2005 10:39

Witam serdecznie Panie Ireneuszu. Przyznam się że już nie mogę się doczekać tego zamówionego Gatti 2,75 :), i właśnie odnośnie tego wędziska mam pytanko: czy poza zwiększoną ostrożnością w odniesieniu do urazów mechanicznych, w trakcie urzytkowania takiego blanku trzeba zwrócić uwagę na sposób wykonywanych rzutów. Chodzi mi mianowicie o to, czy można takim blankiem siłowo śmignać przy wykorzystaniu powiedzmy 25g wahadłówki (ciężar wyrzutu jest do 35) czy rzuty należy wykonywać płynniej, spokojniej. Będę wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat. Pragnę połowić trochę tym sprzętem, więc chciałbym wiedzieć na jego temat jak najwięcej (jak na razie nie miałem przyjemności testować podobnych wędzisk więc stąd moja niewiedza na ten temat). Pozdrawiam
Mariusz Lewandowski
 
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 13:15
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: czw kwie 21, 2005 17:37

Witam,
Proszę zwracać się do mnie na "ty". Łatwiej będzie nam rozmawiać. Faktycznie, Gatti ze względu na wysoki moduł sprężystości ma cieńsze ścianki niż pozostałe firmy. Do budowy blanków spinningowych stosuje trzy rodzaje materiału: 35, 49 i 60 mln.psi. Gatti szczyci się tym, że produkuje najlżejsze blanki na świecie. Miałeś okazję się o tym przekonać. Nie ma żadnej różnicy w posługiwaniu się Gattim czy np: Talonem. W przeciwnym wypadku łowienie takim kijem nie będzie dawało pełnego komfortu. Możesz rzucać tym kijem 25-cio gramową przynętą siłowo, tak jak innymi kijami. Po pierwszym długim wędkowaniu docenisz bardzo niską wagę wędki, jej niesłychaną sprężystość i dużą moc, której "na sucho" nie jesteś w stanie odczuć. Dla uspokojenia myśli powiem, że nie było do tej pory żadnej reklamacji na kij zbudowany na tym blanku(poza jedną złamaną w mieszkaniu podczas zabawy).
Pozdrawiam.
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Mariusz Lewandowski dodano: wt kwie 26, 2005 11:29

Witam
Dziekuję Irku za rozwianie moich wątpliwości :). Mam nadzieję że będę miał okazję stawić sie po odbiór osobiście. Pozdrawiam.
Mariusz Lewandowski
 
Posty: 6
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 13:15
Lokalizacja: Poznań


Wróć do Wędkarstwo - Klasowe wędziska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron