Armata

Forum "Fishing Center" jest przeznaczone wyłącznie dla pasjonatów, miłośników i użytkowników ręcznie montowanych, najwyższej światowej klasy wędzisk. Służy do dyskusji, porównań, wymiany doświadczeń i informacji na temat użytkowania, zastosowania, montażu, wyboru i zakupu "klasowych" wędzisk.
Zapraszam do uczestnictwa zarówno posiadaczy tych wędzisk, jak i wędkarzy, którzy chcą je zakupić i użytkować. Jeżeli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o blankach, konstrukcjach, komponentach, sposobach i technice montażu, zastosowaniu i najwyższych walorach użytkowych tych wędzisk - to forum jest właśnie dla Ciebie!
Zachęcam do dyskusji.

Moderator: Ireneusz Matuszewski

Armata

Postautor: Guzu, Daniel Dziedzic dodano: śr kwie 13, 2005 21:43

Witam,

To mój pierwszy post na nowym, obięcującym Forum. Zwykle takie tematy poruszałem w rozmowach w sklepie FC, albo z Kolegami, teraz okazju tu...

Chodzi mi po głowie spinning o takim zastosowaniu i takich parametrach:

Łowienie na duże woblery szczupaków (raczej nie w Polsce niestety). Duże woblery to Super Shad Rap Rapala, Salmo Whitefish, Rapala Magnum, Salmo Warrior Crank itd. W skrócie: woblery w okolicach 50 gramów wagi i więcej (SSR CD), linka 30 lb (w 100 % plecionka). Łowienie z łódki.

Jak ja to widzę: 2 częściowy spining około 210 -240 cm długości. Moc ponad 2 oz. Grafit może być IM6 może być ciut lepiej...

Dla skomplikowania sytuacji dodam, że kij MUSI pojechać ze mną 26 maja do Szwecji... no chyba że ten kij nie zaistnieje...

Mam 260 do 25 lb, 260 do 20 lb, i teraz właśnie taka "armata".

Ostatnio dostałem "cynk" o blanku Batsona 240 cm o strasznej mocy, podobno będzie w FC na zamówienie kilka sztuk bardzo wkrótce...

Ponadto Gumo ma ciekawego Russian River Lamiglasa...który chyba spełniłby oczekiwania...ale mądry Polak jak obejrzał wędkę po sprowadzeniu jej z USA dla Kolegi ;-)

Dziękuje za wskazówki w sprawie "armaty"...

Pozdrawiam

Daniel (Guzu)
Guzu, Daniel Dziedzic
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 21:00
Lokalizacja: Pruszków

Postautor: Paweł Wypiórkiewicz dodano: czw kwie 14, 2005 09:05

Guzu, widzialem tego do 25LBS(2,6m), da sie tym w ten sposob lowic ale to nie bedzie to.... :(
Ten moj Russian River uwazam, ze jakby jeszcze byl krotszy o jakies 15cm to nie byloby zle (czyli jakby mial 7' lub jak kto woli ok. 215 cm)

Co do tego Lamiglasa trzeba jeszcze wziac pod uwage potrzebe wymiany 1szej przelotki bo dali za mala zeby niby dalo sie lowic szpla stala i multi a takze z powodu zejscia z cena pewnie. Przy przynetach ~50g i plecionce 30LBS tarcie byloby niemilosierne... :(
Przyznaje, ze to bylo full ryzyko z mojej strony ale troche farta trzeba miec...nie rzucalem jeszcze (plany na wekend najblizszy) ale juz wiem, ze to jest to.... :D
Na koniec maja moze byc ciezko, kijek mocno nietypowy.....ale niech sie ekspert wypowie.
Gumo
Paweł Wypiórkiewicz
 
Posty: 12
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 08:49
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: czw kwie 14, 2005 18:42

Moim zdaniem są dwa wyjścia. Jedno to Batson 2,4m 25lb. cw.110g. We wtorek towar z Batsona został wysłany. Spodziewam się dostawy ok.22-25 kwietnia. Drugi kij to HS1025F 2.6m, 30lb. cw.10-60g. Ten blank jest dostępny. Lamiglas Pawła jest bardzo ciekawy. Napisz coś jak go przetestujesz.
Daniel, skontaktuj się ze mną po 22 kwietnia, jak przyjdzie Batson. Obejrzysz te dwa blanki i zadecydujesz. Na 26-go maja powinienem się wyrobić z montażem.
Pozdrawiam.
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Armata

Postautor: Guzu, Daniel Dziedzic dodano: czw kwie 14, 2005 19:48

Dzięki za odzew.

Właśnie o tym Batsonie słyszałem - tym 240 do 110 gramów.
Te 110 gramów to tak jak w Talonach XF ciężar przynęty w trollingu? czy to 110, to do rzucania?

Jak cenowo sie kształtuje ten blank?
Jest on w wersji RX6 i RX7 czy tylko w jednej ?
Kolorystycznie jest dostepny jako szary? zielony? czy jeszcze to inaczej wyglada?

Tamten 260 zdecydowanie odpada. Mam HS 260 do 42 gramów i St Croix też 260 do 56 gramów...wystarczą dwa kije tej samej długości. Wydaje mi się poza tym że nie jestem wystarczająco silny na kij 260 do takich przynęt, nawet myslałem o 210, co by ulżyć prawicy....

Dziękuje za kolejną porcję wiedzy ws armaty :-)

Pozdrawiam

Daniel
Guzu, Daniel Dziedzic
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 21:00
Lokalizacja: Pruszków

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: czw kwie 14, 2005 20:06

110g do rzutu. Cena 220 zł, nie mam przy sobie f-ry. bedzie szary lub zielony. Występuje tylko w RX7. Ciągnięty wobler w wadze 30-50g będzie widoczny na szczytówce. Przy mocy 25lb. 2 kilowego szczupaka włożysz na tym kiju do łodzi.
Pozdrawiam.
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Armata

Postautor: Guzu, Daniel Dziedzic dodano: czw kwie 14, 2005 20:18

Brzmi coraz bardziej obiecująco.

Czy już wszystkie z tych co przyjadą mają nabywców? czy będzie coś "do wzięcia"?

Zbrojenie przy takich kalibrach jest kosztowo takie same jak normalnie? czy cos extra ?

"110 g do rzut"...fatso narobi plusku :-)

Pozdrawiam i dzięki za wyczerpujące odpowiedzi

Daniel
Guzu, Daniel Dziedzic
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 21:00
Lokalizacja: Pruszków

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: czw kwie 14, 2005 20:30

Zbrojenie kosztowo normalne, oczywiście ciężko w dwie stopki. To już drugi ten Batson, który narobi plusku przy Fatso. Wczoraj odebrał swojego Marek Szymański. Słyszałem o spotkaniu Szymański - Piskorski, które jest planowane w niedługim czasie. Ma być jerkowanie na kije 2,40m kontra 1,80m. Ciekawe co z tego wyniknie. Czy zostanie obalony mit wędki jerkowej do 2m? Jeżeli to ma być kij do Fatso, to jego sprężystość i sztywność jest odpowiednia. Będzie dobrze pracował przy rzucie już od ok 50g. Lżejsze salmiaki też się załapią!
Pozdrawiam.
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Paweł Wypiórkiewicz dodano: pt kwie 15, 2005 10:03

Lamiglasik bedzie rzucany w najblizszy wekend, ale proby na sucho juz mi mowia, ze bedzie dobry. Balem sie, ze bedzie albo hotschotowaty albo strasznie sztywny w dolniku, co spowoduje spadanie ryb. Pochwale sie na pewno...
Co do spotkania w celach jerkowania to tez jestem ciekaw bo do metody powyzszej sklanialbym sie tylko wtedy, gdy bylaby mozliwosc zastosowania stalej szpuli i lowienia rowniez na duze woblery.

Jak do tej pory bylem rozszarpywany przez ortodoksow za sam pomysl, ale jak panowie dojda do konsensusu to bede mogl legalnie lowic ta metoda... :lol:
Gumo
Paweł Wypiórkiewicz
 
Posty: 12
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 08:49
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Paweł Wypiórkiewicz dodano: pn kwie 18, 2005 11:09

No i sobie porzucalem troche tym Lamiglasem 2,3m do 2oz. Zestaw uzupelnial solidny kreciol wielkosci 4-ki z 30LBS plecionka, na koncu dyndal salmo perch 12F , zamorski wynalazek-Crane Sucker ok. 40g wagi a takze podobnej wagi rippery 15cm.
Pierwszu rzut musialem "zrolowac" zeby nie uszkodzic goscia z przeciwnej strony bajorka... :) jako, ze to moja jedna z pierwszych wedek o tej akcji.

Co moge o nim powiedziec? Przy przynetach o podanej masie zachowywal sie jak katapulta, szybko gasly drgania, nie luzowalo sie zlacze, nie byl zbyt sztywny pod sporym obciazeniem i nie mial przesztywnien. Czuc bylo, ze jest jeszcze spory zapas jesli chodzi o wage przynet.
Tak jak pisalem, bardzo moim zdaniem dobra propozycja dla lowiacych duzymi woblerami, gumami, powinien tez sie sprawdzic trolingowo.

"Ma być jerkowanie na kije 2,40m kontra 1,80m. Ciekawe co z tego wyniknie. Czy zostanie obalony mit wędki jerkowej do 2m?"

Ja juz sie nie dam przekonac, ze do jerkowania to tylko z multiplikatorem i kijem 1,8 sztywnym jak pret. zrobilem eksperyment i poprobowalem tez lowienia wspomnianym kijkiem na sredniego Slidera salmo.
Nie widze potrzeby zastosowania multiplikatora... :D
jak jest z ciezszymi jerkami sie wyjasni jak sie te kijki do 110g zmaterializuja...
Gumo
Paweł Wypiórkiewicz
 
Posty: 12
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 08:49
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Wędkarstwo - Klasowe wędziska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron