Spinning na klenie

Forum "Fishing Center" jest przeznaczone wyłącznie dla pasjonatów, miłośników i użytkowników ręcznie montowanych, najwyższej światowej klasy wędzisk. Służy do dyskusji, porównań, wymiany doświadczeń i informacji na temat użytkowania, zastosowania, montażu, wyboru i zakupu "klasowych" wędzisk.
Zapraszam do uczestnictwa zarówno posiadaczy tych wędzisk, jak i wędkarzy, którzy chcą je zakupić i użytkować. Jeżeli chcesz się dowiedzieć wszystkiego o blankach, konstrukcjach, komponentach, sposobach i technice montażu, zastosowaniu i najwyższych walorach użytkowych tych wędzisk - to forum jest właśnie dla Ciebie!
Zachęcam do dyskusji.

Moderator: Ireneusz Matuszewski

Spinning na klenie

Postautor: Dariusz Toporowski dodano: wt kwie 12, 2005 18:17

Jestem użytkownikiem wędki zbudowanej na blanku Batsona IST1024F. Wędka doskonale sprawdziła się pod każdym względem. Teraz poszukuję wędki na wiosenne klenie-na Wisłę. Myślę, że coś w długości 2,9 - 3,0 tak do 20g.
Lubię szybką, szczytową akcję. Czy możliwe jest zrobienie takiej wędki w
cenie ok.500 pln? Ostatnio krucho z kasą. Proszę o propozycje.
Pozdrawiam
DT
Dariusz Toporowski
 
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Spinning na klenie

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: wt kwie 12, 2005 18:36

Bardzo się cieszę, że wędka Ci odpowiada. Co do Twojego pytania mogę zaproponować zmontowanie kija na blanku Batsona SH1143-2 z grafitu RX6. Jest to standardowy grafit o module sprężystości 33 mln. Blank kosztuje 175 zł. Jeżeli zamówisz montaż na przelotkach "forecast", cena gotowego kija będzie oscylować w granicach 500zł. Przy lekkim uzbrojeniu uzyskasz szczytową akcję, a wędka będzie bardzo szybka. Zapraszam do pracowni. Zaprezentuję Ci ten blank. Gotowego kija niestety nie mam w tej chwili. Jeżeli chcesz zobaczyć gotowe wędzisko bądź na otwarciu nowego sklepu w W-wie na Twardej 42. Otwierają w najbliższą sobotę lub w przyszłym tygodniu.
Pozdrawiam,
Ireneusz
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Paweł Wypiórkiewicz dodano: śr kwie 13, 2005 10:01

"na blanku Batsona IST1024F"
Moge dodac, ze rowniez jestem posiadaczem tej wedki. Tak jak pisze przedmowca, mnie rowniez ta wedka sie sprawdzila.
Jest bardzo uniwersalna ale rzeczywiscie na calkiem male przynety sie nie nadaje...

"..na otwarciu nowego sklepu w W-wie na Twardej 42.."
A jesli mozna wiedziec to masz cos wspolnego z tym sklepem poza tym, ze beda tam dostepne Twoje wedki?
Czy to bedzie (sklep) w tym samym m-cu, gdzie poprzednio byl salon wedkarski czy moze tam, gdzie byl "Sum"?
Pawel Wypiorkiewicz
Paweł Wypiórkiewicz
 
Posty: 12
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 08:49
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sebastian Kalkowski dodano: śr kwie 13, 2005 10:06

@Gumo,
jeżeli mogę się wtrącić, to sklep będzie w lokalu tam gdzie był bank, a wcześniej był tam salon wędkarski.
Sklep otwiera Paweł Dmoch (Akwarysta) ze swoim wspólnikiem.

Pozdrawiam
Sebastian Kalkowski
 
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 08:59
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Paweł Wypiórkiewicz dodano: śr kwie 13, 2005 10:24

Ze Akwarysta otwiera to wiem bo chwalil sie przeciez, ale jezeli w m-cu Banku (jak ja tego Banku nienawidzilem po zlikwidowaniu sklepu) to bedzie nie jakis sklepik ale sklep cala geba (powierzchnia)... :D
Gumo
Paweł Wypiórkiewicz
 
Posty: 12
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 08:49
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sebastian Kalkowski dodano: śr kwie 13, 2005 10:57

@Gumo,
rozmawiałem z Pawłem i z tego co wiem to część powierzchni zajmie sklep, a drugą część zajmie pubik.
Sebastian Kalkowski
 
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 08:59
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: śr kwie 13, 2005 16:07

Dokładnie mam tyle wspólnego, że będą tam moje wędki. Z tego co wiem, oprócz sklepu będzie bar czy kawiarnia. Mają być spotkania, pokazy, prezentacje itp. Może być ciekawie.
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Bartosz Burski dodano: śr kwie 13, 2005 17:06

Witam
Panie Irku, ja też w sprawie kijka pod okoniowo - kleniowe wabiki, tylko jakby z innej beczki :twisted:
Mianowicie, chciałbym zbudować kij castingowy długości 5'6'' lub 6' o cw. 1/4 może 5/16oz i mocy 6-8lb, najlepiej z pistol gripem albo króciutkim dolnikiem. Są takie kije gotowe ale na rynek JP i za chorendalne pieniądze (np. Daiwa, Daiko, Zenaq).
Prawdopodobnie trzeba by taki kij zrobić na blanku spinningowym bo castingowych o takiej mocy nie znalazłem. Pytanie więc co tu wykorzystać? Kolega ma piękny kij 6', 5/16oz zrobiony na SCV. Może zrobić taki sam a może coś z Loomisa? Proszę o poradę. Poszukuje czegoś takiego jak SCV czyli piękna dynamika i wielka moc.
Pozdrawiam
Bartek 8)
Bartosz Burski
 
Posty: 16
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 11:40
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: śr kwie 13, 2005 17:31

Witaj,
Jest w ofercie Batsona blank ISB720, 6'0", 4-8lb, 1/16-5/16oz. Ten blank to dynamit z subtelną szczytówką 1,6mm. Mogę go zamówić w następnej dostawie na koniec maja. W najbliższej dostawie za ok. 10-12 dni będzie dostępny ten blank w długości 6'6"(ISB780).
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Bartosz Burski dodano: śr kwie 13, 2005 18:54

Hmm...a jak się ładuje ten Batson? Jaka min masa pozwala na dynamiczny rzut?
Narazie z tym kijem się nie pali. Próbuje tylko rozważyć wszystkie opcje, zasięgnąć języka z różnych źródeł i zebrać fundusze :?
Ten Batson to RX7? Warto go zbroić w Sic czy starczy Alconite? Jaki byłby to koszta (circa)?
Pozdrawiam
Bartek
Bartosz Burski
 
Posty: 16
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 11:40
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: śr kwie 13, 2005 19:07

Tak, jest z grafitu RX7. Skontaktuj się ze mną ok.25-go. Jak przyjdzie dostawa, to zobaczysz ten blank w dł. 1,98. Co do przelotek - wybór należy do Ciebie.
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Bartosz Burski dodano: śr kwie 13, 2005 22:15

Ciężko mi będzie jechać do Warszawy tylko żeby zobaczyć blank, ale OK, przedzwonie po następnym weekendzie i pogadamy na ten temat. Dzięki.
Pozdrawiam
Bartek
Bartosz Burski
 
Posty: 16
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 11:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Spinning na klenie i jazie

Postautor: Marcin Szul dodano: czw kwie 14, 2005 09:19

Panie Irku,

Wywołany stawiam się do konsultacji.

Powtórzę dla porządku moje wymagania:

1. Przeznaczenie kija:
- gdzie: średnie i duże rzeki (Wkra, Pilica, Narew, Wisła);
- na co: plecionka + woblery 2-7cm (w tym SDR do 4cm); obrotówki 0-2;
- co: kleń i jaź.

2. Parametry:
- długość - około 3,00m;
- c.w. - podałem specjalnie dość szeroki zakres. Rozważam zarówno kije 2-9g jak i 3,5-18g (ze wskazaniem na te drugie, przy czym zależy mi, aby odczuwać również na nich subiektywną satysfakcję z łowienia wobkami 2cm...).
- akcja - fast, choć jako że jestem dosyć spokojnym osobnikiem, rozważam również moderate-fast lub moderate;

3. Przeznaczam na kij nie więcej niż 500 PLN.

Przeczytałem Pana odpowiedź o zmontowaniu kija na blanku Batsona SH1143-2 z grafitu RX6 z przelotkami "forecast". W przyszłym tygodniu pojawię się u Pana, aby obejrzeć blank oraz skontaktuję się z Akwarystą, kiedy otwierają sklep (chyba, że już to wiadomo).

Co do akcji jednak, to przyznam, że nie mogę się zdecydować. Jako, że chcę łowić na plecionkę (czucie pracy przynęty) - aby całość była spójna, jak rozumiem, powinienem raczej wybierać kije sztywniejsze. Chciałbym jednak, aby mimo swej sztywności kij pracował pod woblerem tylko na swojej szczytowej części, a dopiero przy holu pracował na większej swojej części (coś w rodzaju akcji wklejanki - choć w przypadku jednolitego blanku liczę się, że idealnie wklejankowy typ pracy trudno będzie osiągnąć - może jednak coś da się wycisnąć przez odpowiednie uzbrojenie).

Żeby było trudniej, nie rzucam przynętami dynamicznie i nie chciałbym wkładać dużo siły w rzut. Wolę, jeśli kij sam w sobie (pod ciężarem przynęty + odwiedziony do rzutu) jest dostatecznie miękki i sprężysty, że oddaje po wymachu impet do rzutu. Nie wiem, czy jasno tłumaczę - w kijach o większej sztywności, po odwiedzeniu kija do tyłu trzeba włożyć jeszcze nieco siły, aby skierować kij do przodu i posłać dzięki temu przynętę w wybrane miejsce. W kijach bardziej sprężystych trzeba mniej siły włożyć w tę drugą część rzutu, jako że kij uginając się przy ruchu do tyłu, kumuluje nieco siły na właśnie ten drugi etap. I mi właśnie o to chodzi. Strasznie to skomplikowałem :shock: :oops: :?, ale chcę być dobrze zrozumiany :).

Notabene oglądałem wczoraj kluskę Lamiglasa bodajże 1/16-1/4oz. To z kolei skrajność (akcja) w drugą stronę (choć znam takich, co klenie i jazie na kluski z sukcesami łowią :D), choć przy "suchych" wymachach cudnie to pracuje (zero siły) - zgaduję, że rzuca się tym podobnie (w tym podobnie "płynnie" i flegmatycznie w dobrym tego słowa znaczeniu) jak muchówką? Tylko że wtedy plecionka raczej odpada... Hmmm, może więc jednak żyłka :roll: :?:...

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie / porady i oczywiście propozycje konkretnych kijów.

Pozdrawiam,
marcinesz
Marcin Szul
 
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 10:54
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ireneusz Matuszewski dodano: czw kwie 14, 2005 18:56

Marcinie, po przeczytaniu Twojego postu mogę się założyć, że nie dołożysz na stojak Batsona SH1143-2. To jest dokładnie taki kij, jaki potrzebujesz. Ponieważ jest to grafit I generacji zachowuje się łagodnie, a dzięki odpowiedniej zbieżności ma typowe, progresywne ugięcie. Opisany jest do 21g. ale sprawia wrażenie 18-sto gramówki.
Jak przyjedziesz, pokażę Ci Batsona 2,9m cw.2-10g. Jest w akcji moderate, ale jeszcze nie kluska. Wytrzyma przynęty jakie podajesz za wyjątkiem 7 cm. Do zobaczenia w przyszłym tygodniu.
Pozdrawiam.
Ireneusz Matuszewski
Site Admin
 
Posty: 1537
Rejestracja: śr mar 16, 2005 14:33
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Wędkarstwo - Klasowe wędziska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron